דף הבית   |   צור קשר     |   HOME PAGE    |   ABOUT US

סטודיו לעיצוב פנים    |    סטיילינג    |    עיצוב תאורה מקצועי    |   איבזור חללים 

שינויי דיירים ו עיצוב דירות קבלן

אז מה זה בעצם שינויי דיירים \ ליווי לעיצוב לדירת קבלן ?

מאת: סמדר תמיר- מעצבת פנים, סטיילינג ומעצבת תאורה מקצועית- סטודיו 26.


לקוח שלי אמר לי לא מזמן: "כשקנינו את הדירה, חשבנו שנסתדר לבד, אבל מה שקרה זה, שמהר מאוד נוכחנו לדעת שמדברים אלינו בשפה שאנחנו לא מבינים",

שילמתם כל כך הרבה כסף על הדירה, לקחתם משכנתא מכובדת ועכשיו אתם מקבלים, תיק גדול ועמוס -(תיק הדייר) גדוש בניירת הכולל: חוזים, הסברים ושמות של ספקים, מחירוני שינויים, תוכניות של הדירה ו...דירת מעטפת ( תלוי בשלב הבניה). 

כל כך הרבה החלטות שצריך לקבל בדרך ובחירות שצריך לעשות עד קבלת המפתח בהרבה מאוד נושאים. אז מה עושים ואיך מתחילים? אנסה להסביר מניסיוני הרב של עשרות רבות של פרוייקטי קבלן, במאמר זה.

בשלב הזה, ממש בתחילת הדרך, כדאי ונכון שתשקלו שילוב סיוע לתהליך. כמעצבת פנים מנוסה, אלווה אתכם לאורך התהליך (תהליך שיכול לקחת שנה או שנתיים ואף יותר) כאשר במסגרת ליווי זה אסייע לכם לעבור את המסע יותר בקלות.        

לאחר שנעבור את שלב אישור העבודה מולכם, נקיים פגישה ראשונה. בפגישה ראשונית זו, חשוב לי להכיר אתכם- בעלי הדירה, להבין את אורח החיים שלכם ופרטים נוספים, האם זו דירה למגורים או להשכרה, מי יגור בה? אדם אחד, זוג או משפחה עם ילדים? אם ילדים אזי באילו גילאים? עוד חשוב לי להבין, מה הציפיות שלכם כבעלי הדירה, מהו טעמכם האישי והאם יש לכם בקשות מיוחדות שכדאי להציף. חשוב שנעבור על תוכנית הדירה ביחד כדי להעיר\להאיר הערות שרציתם להדגיש והערות שארצה לציין ולהוסיף על מנת להבהיר דברים. לכל פרט שתציינו תהיה משמעות בתוכניות העבודה ולשינויים שיתבצעו בהמשך. לדוגמא, בדירה שמיועדת להשכרה, בד"כ בעלי הדירה יבקשו פחות שינויים בתוכניות העבודה, לחילופין בעלי דירה שאוהבים נוחות ומקפידים על אסתטיקה בכל פרט, יבקשו תוספות רבות בתוכנית החשמל, שדרוגים בחדרי הרחצה ועוד, הכל בהתאם לתקציב העומד בפניכם. (שימו לב!!! כל השינויים שתבקשו אפשריים, ויתומחרו עבורכם לפי מחירון דקל באמצעות נציגי הקבלן, עם מתאמ/ת שינויי דיירים, לאחר הגשת תוכניות העבודה עם השינויים.)

בשלב הבא של התהליך, אעבור על התוכניות ואבצע בהם שינויים בהתאם לבקשותיכם ורצונכם וזאת עפ"י מה שדנו באותה פגישה ראשונה. 

תהליך הכנת תוכניות העבודה המעודכנות ומותאמות לכם, הוא מורכב וקריטי להצלחת הפרויקט ובו מתבצעת פרסונליזציה של הדירה, כלומר התאמת הדירה לאורח החיים הספציפי ולבקשתכם כבעלי הדירה. 

חשוב!!! את תוכניות העבודה לשינויים, בהתאם לבקשתכם לצרכים שלכם, אגיש עד לתאריך שנקבע ע"י חברת הבנייה. 

כמעצבת פנים תפקידי הוא ל"תרגם" את בקשות הלקוח לתוכניות העבודה שאגיש. אני עובדת מול מתאמת שינויי דיירים בחברת הבנייה ומתאימה את אופן הגשת התוכניות לדרישות שלהם (אשר משתנות מחברה לחברה).תוכניות העבודה שמוגשות על ידי כוללות:

תוכנית להעמדת הריהוט במימדים הנכונים המתאימים לכם ולבקשותיכם ובהתאם לכך.

תוכנית בנייה לפי הנדרש, עבור שינויים במיקומי הקירות, בהתאם למה שסוכם בינינו או להצעה שאציע לכם. 

תוכנית אינסטלציה לשינויי אינסטלציה, עבור שינויי מיקומים ו\או מידות בחדרי הרחצה.

תוכנית חשמל שינויים ותוספות לחשמל ולמיקומיו, בהתאם להצבת הריהוט ולצרכים האישיים של הלקוח. 

תוכנית תאורה וגבס אם נדרש בהתאמה לשינויי הקירות, לתוכנית המיזוג המתקבלת מחברת הבניה ולעיצוב התאורה המשתלבת עם תוכנית הדירה והקרניזים למזגנים.

במקביל לביצוע תוכניות העבודה מתחילים סיורים שלי איתכם באולמות התצוגה של הספקים השונים שאושרו ע"י חברת הבניה. חברות הריצוף והכלים הסניטריים, חברות המטבחים, חברות הדלתות ועוד, על מנת לבחור את הספקים מבין האפשרויות ואת החומרים והצבעים שיגשימו  לכם את החלום של דירה מעוצבת בסגנון אליו אתם מתחברים. הבחירות תעשינה בליווי אישי שלי, תוך הסברים מה עדיף וכדאי ומה מתאים עפ"י טעמכם האישי.

כיום, אפשר לומר, שחל שינוי מהותי בהתייחסות לעיצוב חדרי רחצה, הלקוחות כבר אינם מסתפקים בחדרי רחצה רגילים (לרוב מתוכננים 2 או יותר חדרי רחצה לדירה) ואני מתבקשת לעצב חדרי רחצה מפנקים ממש כמו בבית מלון.                                                                                                                          

בחירת האריחים והכלים הסניטריים המשודרגים (לרוב) לחדרי הרחצה לטעמכם, מאפשרת לי כמעצבת הפנים להשלים את השרטוטים ולהוסיף את תוכנית פריסת האריחים הנכונה של חדרי הרחצה אשר תיתן תוצאה מושלמת.

אפשר לומר שברוב המקרים, הלקוחות אינם מסתפקים בחלק מהחומרים שחברת הבניה מספקת, מעדיפים לקבל החזר כספי (בד"כ נמוך) ולשדרג חלק מהאריחים והכלים הסניטריים. שידרוג שיעלה לכם כמה אלפי עד עשרות אלפי שקלים, (המלצתי היא: לפני שאתם רצים לשדרג את הכל, עיברו פעם נוספת על ההיצע של הקבלן ונסו להפיק ממנו את המקסימום). בנושא המטבח, השדרוג לרוב הכרחי מאחר ומה שמתקבל מהקבלן הוא לרוב הבסיסי ביותר (ההחזר הוא כמה אלפי שקלים  והשידרוג לרוב כמה עשרות אלפי שקלים).

במהלך התקופה שלאחר הגשת תוכניות עבודה ועד ליום המיוחל של קבלת המפתח, אצטרף אליכם, מספר רב של פעמים לפגישות  בבניין עם הגורמים השונים, תוך כדי תהליך הבנייה, על מנת לעקוב אחר הבנייה והתאמתה לתוכניות העבודה שהוגשו, לפגוש את בעלי המקצוע השונים, לדון ולתת מענה לעניינים השונים. הפגישות נעשות תכופות יותר לקראת החודשים האחרונים של הבנייה.

עם התקרבותכם לסיום התהליך (כ 3 או 4 חודשים לפני הכניסה המשוערת לדירה) ועל מנת שתוכלו להיכנס לדירה מוכנה, מרוהטת ומעוצבת, נתחיל, בליווי אישי שלי, במסע של חיפוש, עפ"י הנדרש, לבחירה וקנייה של רהיטים חדשים, שחסרים לכם ואשר יתאימו לחלל, ארונות, בחירת תאורה ובחירות של צבעים וסטיילינג לחלל.  אני קוראת לזה "החלק הכיפי בתהליך" והוא זה שיקבע את ניראות החלל בסופו של דבר.

ליווי שלם ומושלם של התהליך.

בהצלחה!

logo בניית אתרים