דף הבית   |   צור קשר     |   HOME PAGE    |   ABOUT US

סטודיו לעיצוב פנים    |    סטיילינג    |    עיצוב תאורה מקצועי    |   איבזור חללים 

סטודיו 26 עיצוב פנים והום סטיילינג

עיצוב פנים בתהליך תמ"א 38

אם אתם עומדים להתחיל או התחלתם תהליך ליישום תוכנית תמ"א  38, זוהי  הזדמנות 
להתחדש , לשנות  ולרענן את הבית. 

שינוי  קטן בסלון  או  שינוי גדול יותר בכל הבית,  יעשו לכם שינוי בהרגשה וטוב על הלב.

אנו בסטודיו 26 מציעים  לכם תכנון  מקצועי  לחדר אחד 
או  לכל הדירה במחירים מיוחדים, זה הזמן להתחדש ולעצב לעצמכם את החלום.

צרו קשר עם:   סטודיו 26 ו סטודיו לעיצוב
סמדר תמיר-מעצבת פנים.
בטל:  050-8882345
תמ"א 38
 
תמ"א 38 הינה תוכנית מיתאר ארצית אשר אושרה ע"י ממשלת ישראל ב-14 לאפריל 2005. התוכנית קובעת הנחיות בנוגע לחיזוק מבנים שניבנו לפני שנת  1980 שגובהם הוא מעל 2 קומות. מטרת התוכנית לשפר עמידות מבנים אילו מפני רעידות אדמה. (למבנים קטנים או נמוכים מאפשרת תמ"א זכויות בנייה מצומצמות יותר מאחר ונמצאים בסיכון קטן יותר להינזק במקרה של רעידת אדמה).
מעבר להיותה תוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, תורמת תמ"א 38 להנעת תהליך התחדשות אזורים ובנינים שהתיישנו בעיר תוך שמירה על האופי והמירקם העירוני.
תכנית תמ"א 38 קובעת הנחיות תכנון לבנייה, לחיזוק מבנים ולתוספות בנייה. התוכנית קובעת הקלות מס ופטורים כאלה ואחרים על מנת ליצור תמריץ לדיירי בתים לחיזוק המבנים בהם הם מתגוררים.
מאחר ולחיזוק המבנים נדרשת השקעת משאבים כספיים לא מבוטלת  מבעלי הבתים, בעלי דירות שיחליטו ליישם את התוכנית יקבלו במסגרתה, אישור להקמת יחידת\ות דיור נוספות בבניין (הוספת קומה, או סגירת קומת עמודים או הוספת אגף). תוספת יחידות הדיור בבניין תימסר לקבלן ובתמורה יבצע הקבלן בבניין פעולות חיזוק. בדרך זו בעלי הדירות לא ישאו בעול ההוצאות הגבוהות הנדרשות לחיזוק הבניין.
חברות ייזמיות פרטיות רבות מציעות לדיירים הצעות מפתות להשבחת ערך הבניין והדירות ולחידוש סביבת המגורים עפ"י התקנים המחמירים של תמ"א 38, ההצעות נעות בין חידוש ועיצוב מחדש של חזית הבניין והשטח המשותף סביבו, שיפוץ חדר האשפה, תוספת מעלית, החלפת תשתיות ישנות, שיפוץ פני הגינה ושטח החנייה באם קיימים ותוספות ממדי"ם\חדר\מרפסת לכל דירה (עפ"י תוכנית תמ"א 38 ניתן להרחיב דירות בשטח של עד 25 מ"ר נוספים), כל זאת בתמורה לקבלת זכות בנייה על הגג או סגירת קומת עמודים\הוספת אגף למבנה.
בתחילת שנת 2011  הועבר תיקון 2 לתכנית תמ"א 38 אשר בו תוקן כי במקרים מסוימים תאופשר הריסת הבניין והקמת בניין חדש לגמרי במקומו.
בתוכנית תמ"א 38 ניתנת אפשרות לשילוב בין חיזוק המבנה לבין תוספת מרחב מיגון דירתי (ממ"ד), האפשרות כוללת שימוש בחלק מהתוספת (של עד 25מ"ר) לשימוש כממ"ד או מקבץ ממדי"ם לגובה המבנה, אחד על השני כיחידה קונסטרוקטיבית מחזקת וזאת באישור מהנדס מורשה בלבד.

תמ"א 38 אינה ניתנת ליישום במקרים הבאים:

עבור מבנים שקיבלו צו הריסה מבית משפט.
עבור מבנים שאינם מאוישים תמידית.
עבור בנינים עד 2 קומות עד שטח של 400 מ"ר.


מה צריך לעשות כדי ליישם את התוכנית.

על מנת ליישם את התוכנית יש לארגן את כל הדיירים להחלטה על דרך פעולה משותפת ולחתימה על הסכמה לביצוע התוכנית, יש אפשרות להגיש בקשה עצמאית להיתר בנייה לוועדה המקומית (לקבלת האישור ניתנת הקלה ואין צורך בהגשת תוכנית מפורטת) או לפנות לחברות ייזמיות פרטיות לקבלת הצעה לניהול התהליך, יש לעמוד על כך שהתוכנית תתבצע בפיקוח הנדסי מלא בתיאומה ובפיקוחה של העיריה.  
בחירת הקבלן המבצע תעשה רק לאחר בדיקת יכולותיו הכלכליות. דאגו  לבקש ממנו שיציג בפניכם פרויקטים שעשה, ותקפות פוליסת ביטוח שעומדת בתקנים של תמ"א 38, כמו כן בידקו את שביעות רצון הדיירים מהתנהלות הקבלן עבורם ביצע פרוייקט בעבר,.
 
חובה ומומלץ לבחור ולשכור שרותי עו"ד מקצועי מומחה בנושא, אשר ייצג את האינטרסים של בעלי הבתים מול הקבלן המבצע ויוודא כי אין חריגות בתוכנית. 
בחוזה אמורים להופיע: פרטי הקבלן המבצע, תוקף תחילת החוזה מקבלת היתר הבנייה, לוח זמנים למועדי תחילה וסיום העבודה  ופיצוי על חריגה, ערבות בגין אי עמידה בתנאים, זמנים או התחיבויות, קביעת זמני עבודה במשך השבוע ובסופי שבוע על פי נוחות הדיירים, התחייבות הקבלן לחומרים איכותיים שנועדו לחיזוק מבנים, התחייבותו להעברת המערכות שעל גג הבניין לגג החדש (את הגג יש לדאוג להעביר כרכוש הדיירים) וחשוב ביותר ביטוח במקרה נזק לרכוש או נזק לגופו של כל אדם  לאורך תקופת הבנייה (עובדים, דיירים אורחים או כל  אדם השוהה בסביבת המבנה) ולבסוף רישום הדירות המחודשות בהתאם לתקנון תמ"א 38.

 בהצלחה!

logo בניית אתרים