פגישת יעוץ ראשונה  חינם
סטודיו 26 - עיצוב פנים וסטיילינג  |  עיצוב תאורה  |  כתובת: גבעתיים  |  מייל: etamir@013.net
לקבלת טיפים לחץ כאן

M    O    R    E        I    S        L    E    S    Sחווית לקוח במרחב המסחרי\ מאת סמדר תמיר MBA ומעצבת פנים.

עיצוב נכון של חלל מסחרי יכול להשפיע באופן דרמטי וישיר על רמת המוטיבציה והתפוקה של העובדים ועל שיפור רמת המכירות והרווחים של בית העסק.

חלל מסחרי מעוצב עפ"י כללי העיצוב הנכונים ישפר את תחושת הצרכן וישפיע על ההתנהגות האנושית וחווית הלקוח במרחב המסחרי, מסקנות אילו ואחרות הופקו מתוך מחקרים רבים ותצפיות שעקבו אחר התנהגות צרכנים בענף הקמעונאות בניהם גורו השווק הבינלאומי פאקו אנדרהיל שחקר את הנושא במשך שנים רבות והשפיע רבות על עיצוב חללים מסחריים ועל דרך עבודתם של מעצבי פנים בעולם.

עיצוב נכון של שילוט בפתח החנות ושל חזית החנות ישפיעו רבות על המסר השווקי אותו אנו מעונינים להעביר ללקוח, האם המטרה היא מסר תדמיתי או מסחרי.

גם למיקום וסוג התאורה השפעה על התנהגות הלקוח במרחב החלל המסחרי, היכן למקם תאורה ממוקדת והיכן מפוזרת, תאורה תשפיע על מהירות תנועת הלקוח בחלל ועל האינטראקציה הפיסית עם המוצרים, לקוח במרחב חשוך יחסית נע לאט יותר וממקד את תשומת ליבו למוצרים הנמצאים תחת הספוטים, בסביבה מוארת יותר יגביר את מהירות הליכתו ויסרוק באופן מרחבי את החנות.

יש לתת תשומת לב מיוחדת לעיצוב חדרי הלבשה נוחים, למיקום המוצרים ודרך הצגתם, צבעוניות החנות, בחירה בין עיצוב זויתי למעוגל בהתאם לאפיון הלקוחות וכמו כן שילוב של עיצוב ירוק יתרום אף הוא לגידול משמעותי במכירות. יש חשיבות מירבית גם לעיצוב המוצר ואריזתו, לאתר האינטרנט ואף ליצירת אפשרות התנסות למוצר.
 
מודל חווית הלקוח מתאפיין בגישת חמשת השלבים עד לביצוע העיסקה.
 (Experiential Marketing, by Bernd H. Schmitt / Beyond Marketing Thought Ltd)
 
Sense ItFeel it Think Relate→ and Act
 
יצירת חווית לקוח הנוגעת לכל החושים: מראה, תנועה, קול, טעם, ריח, מגע, פניה לרגש, לסגנון חיים ולערכים חומריים בעולמו של האדם.

כאשר אנו מעונינים למכור ולקדם מוצרים בחנות יש לתת את הדעת על עיצוב נכון של החלל המסחרי  בהתייחס לשלבי מודל חווית הלקוח .

פרמטרים אילו ועוד רבים אחרים יכולים לעשות את ההבדל בין עסק בינוני לעסק מצליח במיוחד, בדוק!.


                              


עיצוב תאורה מקצועי \ מאת סמדר תמיר,
מעצבת  פנים ומעצבת תאורה.


עיצוב תאורה עוסק במערכת יחסים בין מקור האור, האובייקט, החלל המואר ותפיסת הראייה.


כמעצבת תאורה מוסמכת, אני מקפידה תמיד לברר עם לקוחותיי את נושא ייעוד החללים אותם אני מעצבת, את מטרת התאורה: האם יש צורך בתאורה כללית או תאורת דקורטיבית, תאורת עבודה או תאורת אוירה, תאורה משימתית או תאורת אובייקט תאורת סימון וכו',  ובהתאם לכך מתאימה את הקומפוזיציה של סוג התאורה, עוצמת התאורה, פיזור\מיקוד התאורה, צבע צורה והכוון שלה, לצורך ולדרישה.

את התאמת התאורה המתבססת על הצורך של לקוחותיי בחלל  המעוצב, אני מבצעת בהתאם  לפרמטרים הרבים והשונים הנוגעים למשתמש, לייעוד החלל ולנתוניו.

עיצוב התאורה ישתנה בהתאם לסוג החלל (חדר, חנות, כניסה וכו'), לגובה התקרות, לגיל המשתמש ובהתאם לאובייקט אותו אנחנו רוצים להאיר .

צבע התאורה (טמפרטורה בקלווין) ישתנה בהתאם לצבעי החפצים, בסקלת הצבעים, אותם אנו רוצים להאיר, . נוודא שמדדי התאורה של הגופים יעבירו את הצבעים בצורה הטובה ביותר.  (CRI  גבוה).

גובה התאורה\ מקור האור ישתנה בהתאם לגובה החלל ולפרמטרים נוספים.

כמות, כוון וזווית התאורה ישתנו בהתאם לגובה התיקרה והאובייקט אותו אנו מאירים, ישפיעו על התחושה בחלל ויניעו רגש אצל השוהה בו.

תיכנון התאורה יתבצע באופן שימנע סינוור.

ישנם סוגי תאורה שונים: ביתית, משרדית, תעשייתית, חרום, מסיבות תאורת חוץ ועוד. התאורה תתוכנן לכל מטרה בצורה שונה לצורך יצירת הרמוניה והתאמה לצורך.
תאורת חוץ תקבל תשומת לב מיוחדת בהתאם לסוג העצים והעלים.

תאורת ארכיטקטורה או יצירות אומנות תיושם באופן שידגיש את המיוחדות של האובייקטים.

עיצוב תאורה נכון הוא מקצוע מורכב ורציני שתפס תאוצה בעולם בשנים האחרונות במקביל לכניסת תאורת הלד לשוק. תאורת הלד חסכונית, בעלת אורך חיים של עשרות אלפי שעות עבודה, ניתנת לדימור  ובעלת מגוון אפשרויות אינסופי.

עיצוב תאורה נכון יחמיא לחלל, לאנשים השוהים בו ולמוצרים שנרצה למכור. יעלה את פיריון העבודה, ישפיע על מצב רוחם של השוהים בחלל, יעלה את כמות המכירות והכי חשוב יחסוך כסף רב על תיכנון לקוי של תאורה. מעניין אתכם, התקשרו אליי לתיאום פגישה בנושא:

סמדר תמיר ו  סטודיו 26  ו  טל: 050-8882345

מאת סמדר תמיר, מעצבת פנים  ומעצבת תאורה מקצועית.   

 

קטגוריות

עיצוב פנים פרטי


עיצוב פנים מסחרי / עיסקי בראייה שיווקית
עיצוב מוצר
2all - בניית אתרי אינטרנט